История концерна Bosch

 

История концерна

 

 

 

Роберт Бош народився ...

 

23 вересня 1861 у містечку Альбек (Albeck) біля великого німецького міста Ульм (Ulm).

 

 

 

Перша майстерня Роберта Боша, 1886.

 

15 листопада 1886 року Роберт Бош відкрив свою першу майстерню - «Майстерня точної механіки та електротехніки». Вона знаходилася у Штутгарті за адресою Ротебюльштрассе 75В на першому поверсі будинку, що знаходився у глибині двору.

 

 

Роберт Бош зі своїм велосипедом, 1888

 

У перші роки свого існування компанія існувала, у більшості, за рахунок робіт по встановленню обладнання. Кожне замовлення виконувалося швидко та якісно у повному обсязі. Роберт Бош відвідував своїх клієнтів на велосипеді.

 

 

 

Перший завод, 1901

 

У 1900 році з великою гордістю Роберт Бош написав своєму другові: “Я власник будинку!” Він придбав будинок із садом у Штутгарті на вулиці Хопенлауштрассе (Hoppenlaustrae). У цьому будинку він у 1901 році заснував свій перший завод, на якому працювало 45 робітників.

 

 

 

 

Bosch Magneto Co., Нью Йорк, 1906

 

З 1906 по 1908 рік у Нью Йорку на 56 вулиці (160 West 56th Street) було розміщено першу американську філію Бош

 

 

 

 

Нова тривалість робочого дня, 1906

 

Одним з перших німецькіх підприємців Роберт Бош 16 липня 1906 року для усіх своїх робітників запровадив 8-годинний робочій день та роботу у дві зміни.

 

 

 

 

Директори Бош на тест турі, 1907

 

Для перевірки та тестування виробів Бош директори компанії Густав Кляйн (Gustav Klein), Готлоб Хонольд (Gottlob Honold), Ернст Ульмер (Ernst Ulmer) та Арнольд Церінгер (Arnold Zahringer) (з права на ліво) проїхали через країну на автомобілі Рено.

 

 

 

 

 

 

Мефістофель, 1910

 

Один з найвідоміших рекламнів плакатів до Першої Світової Війни: “Мефістофель”, який розробила штутгартська рекламна компанія “Propaganda”.

 

 

 

Перший завод у США, 1910

 

Для економії на транспортування та митницю у 1910 році в місті Спрінгфілд, штат Масачусетс було засновано перший завод Bosch Magneto Company.

 

 

 

Логотип сервісу Бош

 

На початку 20-х років зростаюча механізація примусила до створення мережі центрів обслуговування клієнтів. Таким чином були створені сервісні станціі Бош.

 

 

 

 

Угода про співробінитство між компаніями Bosch та Eisemann, 1924

 

В себе вдома конкуренцію Роберту Бошу складав тільки сам Роберт Бош “сприйнятний та має повагу” (Theodor Heuss). Була ще одна компанія, Айземан (Eisemann company), яка, починаючи з 1899 року, також знаходилася у Штутгарті і виробляла магнето.

 

 

 

 

Відділення компанії Бош у Стокгольмі, 1924

 

Шведське відділення, A.B. ROBO з фасадом у стилі модерн та розкішно оздобленими вікнами

 

 

 

 

Перший дриль Бош, 1932

 

З розробкою компактного електродвигуна для Бош відкрилось ціле поле для його застосування. Народився “ручний двигун”, тобто електроінструмент, який набагато полегшив роботу у виробництві та вдома. Зображений тут дриль використовувався на виробництві Бош.

 

 

 

 

Відділення Бош в Шанхаї, 1933

 

Не зважаючи на те, що рікша все ще основний вид транспорту, у Китаї вже з’явився попит на продукцію Бош.

 

 

 

 

Роберт Бош перевіряє роботу учня, 1936

 

Роберт Бош завжди приділяв велику увагу до освіти нових працівників. У 1913 році він заснував свою власну майстеню для навчання новачків.

 

 

 

 

Офіс компанії відкритого типу, 1936

 

Вигляд офісу відкритого типу у торгівельному закладі Бош у Берліні.

 

 

 

Вітрина з продукцією Бош

 

Вітрина магазину у відділенні Бош з широким асортиментом продукції для автомобілів. На передньому плані прозташовано чотири головні вироби: аккумулятор, стартер, ліхтарі та автомобільний клаксон.

 

 

Сервісна станція Бош у Манілі

 

У тридцятих роках мережа сервісних станцій Бош розповсюдилась майже по весьому світі. На фото видно велике завантаження складального цеху сервісної станції Бош у Манілі.

 

 

Лікарня Роберта Боша у Штутгарті

 

У 1936 році здійснилася давня мрія Роберта Боша. До свого 75-річча та до 50-річного ювілею компанії: профінансував відкриття лікарні. У квітні 1940 було відкрито лікарню на 360 місць і в 1973 лікарню було переведено у нову будівлю.

 

 

 

Смерть засновника компанії

 

Роберт Бош помер 12 березня 1942 року у віці 90 років.

 

 

 

 

Завод у Штутгарті, 1952

 

Завод Бош у 1952 році було розташовано у діловій частині міста. Будинки, що виглядають трохи темнішими, належать компанії.

 

 

 

 

Будинок Роберта Боша

 

Штаб-квартира Фундації Роберта Боша розташована на пагорбах Геншайде (Gansheide) у Штутгарті. Тут Роберт Бош збудував резиденцію для себе і своєї сімї у 1886. Будинок Роберта Боша став штаб-квартирою Фундації Роберта Боша, заснованої у 1964 році. Ця Фундація має у володінні більш ніж 90% акцій компанії Роберт Бош.

 

 

 

 

Нова штаб-квартира у Шилерхьохе (Schillerhohe)

 

У зростаючої компанії для виробництва та адміністраціїї у старих приміщеннях будівель, розташованих у діловому Штутгарті, не стало достатньо місця, і тому компанія Роберт Бош переїзджає на нове місце у Шилерхьохе біля Герлінгена (Gerlingen), що знаходиться по сусідству зі Штутгартом. На цьому місці у 1971 році було закінчено будівництво нової штаб-квартири компанії.